Automobilių signalizacijos montavimas

Automobilių signalizacijos montavimas

Viena iš geriausių priemonių, apsaugančių nuo automobilių vagysčių – autosignalizacijos. Jos gali būti įvairių rūšių (1 lygio, 2 lygio, 3 lygio, GSM signalizacija, palydovinė ir peidžiarinė signalizacija) vienos jų užtikrina labai gerą apsaugą, kitos ne tiek. Tačiau neabejotina, kad tai tiesiog būtina. Nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios iki šių dienų, automobilių apsaugos nuo įsilaužimo, signalizacijų pramonė nuėjo ilgą kelią. Kiekvienais metais signalizacijos sistemų gamintojai įveda naujas technologijas. Vienoje iš naujausių technologijų naudojamas GPS imtuvas, galintis siųsti duomenis savininkui ir policijai apie automobilio vietą. Taigi, jei užpuolikas galėtų apeiti signalizaciją, jis vis tiek jo negaus. Dauguma šiuolaikinių signalizacijų yra daug sudėtingesnės nei, kad gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jos susideda iš:

  • tam tikro skaičiaus jutiklių, tokių kaip, smūgio jutiklis, jungikliai (kurie uždaro/ atidaro kontaktus),
  • judesio jutiklių;
  • sirenos;
  • radijo imtuvo, kuris teikia belaidį ryšį su raktui;
  • pagalbinės baterijos, kuri leidžia signalizacijai veikti net tada, kai pagrindinė baterija yra atjungta;
  • elektroninės signalizacijos sistemos valdymo bloko.

Kaip veikia autosignalizacija

Valdymo bloko užduotis yra įjungti sireną ir priekinių žibintų signalizavimo šviesas su tam tikrais duomenimis, gaunamais iš jutiklių. Apsaugos sistemos skiriasi priklausomai nuo naudojamų jutiklių tipo ir informacijos perdavimo į valdymo bloką. Valdymo blokas ir signalizacija prijungiami prie akumuliatoriaus, tačiau, kaip taisyklė, jie turi atsarginį energijos šaltinį. Atsarginis maitinimas yra prijungtas prie pagrindinio tinklo. Taigi, pagrindinio maitinimo šaltinio atjungimas gali rodyti automobilio gedimą ir elektroninis signalizacijos valdymo įtaisas įjungs sireną. Kokie gali būti signalizacijų jutikliai:

Durų jutiklis. Šiuo metu tai yra pigiausia signalizacija, kurią galima yra įrengti.

Slėgio jutiklis ant stiklo. Jau ilgą laiką piktadariai, kurie nenorėjo įjungti signalizacijos, tiesiog sudaužydavo stiklą. Šiuolaikinė signalizacija seka tokį įsibrovimą.

Oro slėgio matuoklis. Kitas būdas neleisti vagims apvogti transporto priemonę išdaužiant stiklą arba atidarant duris – yra automobilio oro slėgio matavimas. Net jei slėgis automobilio viduje ir išorėje yra toks pats, kai durys ar langas atidaromi, pasikeičia trumpalaikis slėgis. Oro slėgio pokyčius galima sureguliuoti naudojant įprastą garsiakalbį. Garsiakalbis susideda iš dviejų pagrindinių dalių plataus kintamojo kūgio (membranos) ir elektromagneto, esančio magneto viduje prie kūno.

Judesio jutikliai ir pakreipimo jutikliai. Yra keletas būdų, kaip stebėti, kas vyksta už automobilio ribų. Kai kurios apsaugos sistemos gali stebėti, kas vyksta teritorijoje, esančioje greta automobilio. Dažniausias būdas nuskaityti naudojant radarą, kurį sudaro siųstuvas ir imtuvas. Siųstuvas siunčia radijo signalus, o imtuvas stebi atspindėtus signalus. Paprastai signalizacija turi keletą pakreipimo jutiklių, ir jie visi yra skirtingais kampais. O horizontalioje automobilio padėtyje kai kurie iš jų yra uždaryti, o kai kurie yra atviri. Jei užpuolikas norėtų tokią transporto priemonę įkelti į kitą mašiną, jutikliai informuos valdymo bloką, kad kažkas kelia automobilį.

auto signalizacijų remontas ir montavimas Klaipėdoje, autoservisas Automas

Kokie dažniausi gedimai susiję su automobilių signalizacijomis

Prastos kokybės automobilių signalizacijos montavimas gali sukelti nelaimingų pasekmių vairuotojui. Pasakysime, kokios tipiškos klaidos daro neatsargius automobilių gamintojus ir mechanikus bei kokias problemas jie gali sukelti. Apsaugos sistemų montavimu užsiima visi, kas tik nori – nuo automobilių platintojų iki garažo savarankiškų meistrų. Jie visi gali padaryti įdiegimo technologijos pažeidimus. Jei neteisingai sumontuota signalizacija, prietaisas tiesiog neveiks tinkamai, pavyzdžiui, dažnai rodys neteisingus įvykių signalus. Be to, nerūpestingai įdiegta signalizacija gali būti lengvai prieinama vagims įsilaužti arba tiesiog gali sugadinti automobilo elektroniką, jau nekalbant apie grandines laidų ir gaisro tikimybę. Tai gi, kokios dažniausios problemos ir gedimai susiję su signalizacijomis:

Durelės atidaromos, o signalizacija neveikia. Tai viena dažniausių automobilių signalizacijos gedimų, kai atidarote automobilio duris arba bagažinę. O signalizacija nesuveikia. Vienas iš šios problemos požymių yra tai, kad vidinis apšvietimas neužsidega, kai durys yra atidarytos, o prietaisų skydelyje nėra atitinkamos indikacijos. Dauguma vairuotojų iš karto eitų į servisą, tikėdamiesi, kad meistrai per kelias minutes išspręs šią problemą. Bet jūs galite atlikti paprastus veiksmus patys, kad susitvarkyti signalizaciją:

  • Pirmiausia turite išjungti signalizaciją, kad remonto metu ji neveiktų. Pakanka įjungti jį budėjimo režimu ir atlikti techninę priežiūrą.
  • Kitas etapas yra atsukti signalizavimo galinius taškus, kurie yra prijungti prie durų, gaubto ir bagažo skyriaus. Tada jie atjungiami, laidų skaitikliai atjungiami.
  • Naudodamiesi smulkiomis alyvomis, išvalomi jungiklių kontaktai.
  • Naudodami testerį ar lempą, galite patikrinti laidų vientisumą ir jutiklių tinkamumą. Liko surinkti signalizaciją atvirkštine tvarka, įjungti apsaugos sistemą ir išbandyti ją skirtingais režimais.
  • Jei išmontavimo procese buvo rasti sugedę apvalūs ribotuvai, tuomet turėtumėte įsigyti naujų dalių parduotuvėje ir įdėtii jas į signalizacijos sistemą.

Problemos su signalizacijos įjungimu ir išjungimu. Dažnai automobilių savininkai skundžiasi dėl sunkiai įjungiamos arba išjungiamo signalizacijos. Pavyzdžiui, kai paspaudžiate mygtuką, sistema neatsako. Kartais automobilio savininkas negali patekti į automobilį, kartais mašina stovi aikštelėje be apsaugos. Ekspertai pataria atkreipti dėmesį į tokias galimas priežastis.

  • Automobilių signalizacija yra prastai sureguliuojama. Dėl to signalas, kuriuo atidaroma ar uždaroma mašina, neveikia laiku.
  • Į mašiną įdiegta suklastota apsaugos sistema, kuri negali atlikti priskirtų užduočių.
  • Silpnas signalas tiesiog nepasiekia jutiklio.
  • Paprasta problema – išsikrovusi baterija valdymo skydelyje.

Jei konkrečioje mašinoje nė viena iš šių priežasčių nėra matoma, geriau kreiptis į patyrusį meistrą. Kartais turite keisti atskirus sistemos elementus.

pagalba sugedus automobili osignalizacijai Klaipėdoje, Automas

Neprognozuojamas signalizavimo elgesys. Bendra problema, kuri atsiranda daugelyje signalizacijų – jos visiškai nereaguoja į valdymo pultelio nurodymus. Pavyzdžiui, signalizacija įsijungia mašinai judant. Tokiu atveju reikėtų:

  • Patikrinti baterijos įkrovimą. Būtent išsikrovusi baterija yra dažniausia šios problemos priežastis.
  • Galima rasti signalizacijos valdymo bloką ir patikrinti prijungimo kontaktų patikimumą.
  • Kai nė vienas iš šių patikrinimo būdų nedavė teigiamo rezultato, būtina pakeisti apsaugos modulį. Tai vienintelis būdas išvengti avarijų keliuose.
  • Laikinai, galite išjungti signalizaciją atitraukdami laidus nuo valdymo įrenginio, arba tuo pačiu metu spaudžiant tam tikrą mygtukų kombinaciją.

Nėra garso ir žibintų šviesų. Nors tai tipinė automobilių signalizacijų problema, tačiau ir to nereikėtų palikti ramybėje. Šiuo atveju priežastis gali būti gana paprasta, o jos ieškoti gali reikėti po gaubtu. Viena iš galimų priežasčių gali būti nusodintas arba oksidavęsis valdymo blokas. Pašalinti korozijos žymes galite lengvai su skudurėliu ir specialia chemine valymo priemone. Reikėtų atidžiai išnagrinėti laidus, kad prijungti apsaugos modulį su rėle. Rekomenduojama pakeisti pažeistus laidus. Gedimo priežastis gali būti ir valdymo blokas, kuris kontroliuoja įvairių jutiklių ir jungiklių veikimą.

Svarbiausia, kas pritraukia nusikaltėlius, yra automobilio kaina ir tai, kad jį galima lengvai parduoti bent jau atsarginėms dalims. Kai kurie mokslininkai tvirtina, kad kas 20 sekundžių JAV užpuolikai pavogs vieną automobilį. Remiantis šiais statistiniais duomenimis, nenuostabu, kad milijonai žmonių visame pasaulyje perka brangias signalizacijas, kad apsaugotų savo automobilį.

Šiomis dienomis automobilių signalizacijos yra tiesiog būtinos, tačiau, kaip ir su kiekvienu įtaisu, taip ir čia niekada neišvengsime gedimų ir problemų. Tvarkyti signalizaciją patiems – tikrai keblus ir nerekomenduotinas dalykas. Patikimiausia kreiptis į šios srities specialistus, kurie ne tik sutvarkys iškilusius gedimus, bet dar ir gali duoti naudingų patarimų ateičiai.