Autoelektriko paslaugos

Autoelektriko paslaugos

Autoelektrikas – autoserviso specialistas, atsakingas už visą automobilio elektroniką. Šiandien elektronika automobiliuose labai pažengusi, todėl kokybiškos elektriko paslaugos yra kiekvienam vairuotojui aktualus klausimas. Transporto priemonę sudaro tūkstančiai įvairių mechanizmų, detalių ir komponentų. Vienos jų yra labai svarbios, kitos šiek tiek mažiau. Tačiau visos yra būtinos ir reikalingos tam, kad transporto priemonė veiktų sklandžiai ir patikimai. Šiais laikais mes jau nebegalime įsivaizduoti važinėjimosi automobiliu be automatinių langų, kai tiesiog paspaudi mygtuką ir jis atsidaro arba užsidaro, kai automobilyje palaikoma tam tikra, komfortiška temperatūra arba per didelius karščius galima mėgautis gaivia atmosfera transporto priemonėje ir panašiai. Mašinoje esanti elektronika suteikia tikrai daug komforto bei patogumo, o jos suteikiamas funkcijas išnaudoja kone kiekvienas. Tačiau, jeigu sugenda bent menkiausia detalė elektronikoje, pavyzdžiui, nutrūksta viso labo vienas laidelis, tai gali sukelti daugybę problemų transporto priemonėje. Kai kada tai gali reikšti, jog iš savo kiemo taip ir nepajudėsite. Elektros dėka esame garantuoti, kad automobilio akumuliatorius bus visada įkrautas, o vidinės ir išorinės kompiuterinės sistemos veiks tinkamai. Elektra galime valdyti įvairius automobilio elementus: valytuvus, langus, šildymo bei šaldymo sistemas, reguliuoti kedes, veidrodėlius, šiuolaikinius atomobilius atidarome taip pat elektronikos pagalba ir kt.

Dauguma šiuolaikinių automobilių gedimų yra susiję pirmiausia su transporto priemonės elektros įrangos gedimu. Kadangi šiuolaikinė automobilio elektrotechnika yra gana sudėtingas elementas, ne visi, net elektrikai gali išsiaiškinti ir įvertinti problemas, o juo labiau sutaisyti gedimą. Todėl atsiradus problemų transporto priemonės elektronikoje, būtina kreiptis į labai gerus šios srities specialistus. Kaip atskirti gerą specialistą? Gero serviso požymiai gana paprasti, jeigu jame darbuotojai dažnai sėdi be darbo, tikėtina, kad nelabai kam patinka jų paslaugos ir atitinkamai, jeigu pakliūti į servisą sudėtinga, dėl didelės eilės – matyt vairuotojai ne veltui laukia ir gaišta savo laiką, garantuotai ten yra kokybiškos paslaugos. Žinoma, visada reikėtų kreipti dėmesį ir į draugų bei pažįstamų rekomendacijas. Jie tikrai Jums nemeluos ir nuoširdžiai pasiūlys ir patars dėl gero specialisto.

autoelektriko paslaugos Klaipėdoje, automobilių remontas, Automas

Autoelektrikas

Šiandien automobilių elektrikas jau nebėra toks pat, kaip prieš kokį  20 metų. Dabar jis turi suprasti ypač sudėtingas elektronines transporto priemonės sistemas ir sugeba skaityti painias elektros grandines. Autoelektrikas turi žinių apie elektros inžineriją,  grandines ir elektros instaliaciją. Šios srities specialistas privalo žinoti apie daugelio automobilių elektrinius prietaisus. Elektrikas elektroninės diagnostikos pagalba diagnozuoja elektroninius ir elektrinius automobilio komponentus, elektromechaninių sistemų sudedamąsias dalis bei jutiklius. Automobilių elektrikas, tai žmogus, kuris turi nuolatos domėtis inovacijomis bei naujienomis, susijusiomis su automobilių elektronika. Ši sritis niekada nestovi vietoje, o tik žengia priekin su kiekviena diena. Elektronika taip sparčiai tobulėja ir darosi vis sudėtingesnė, kad ne šios srities specialistas, tiesiog nesusigaudytų kur atomobilyje problema. Todėl automobilių servise autoelektrikas tampa vis svarbesnis žmogus.

Kaip dirba autoelektrikas

Autoelektrikas atlieka visus automobilio remonto darbus, kurie yra susiję su elektroninėmis valdymo sistemomis, elektros įranga bei elektros instaliacija. Į šiuos darbus įeina trikdžių šalinimas, elektros laidų taisymas, kompiuterio diagnostika, signalizacijos montavimas bei remontas,  elektroninių sistemų parametrų nustatymas, elektroninio valdymo bloko remontas, papildomos įrangos montavimas, elektroninių valdymo blokų remontas bei kiti elektros darbai. Elektrikas taip pat gali atlikti ir kitus darbus, tokius kaip papildomų įtaisų montavimas, elektros laidų būklės diagnozavimas. Jeigu Jums reikia atnaujinti seną, sugedusį ar tiesiog pažeistą elektros išvedžiojimą bei elektroniką, galite kreiptis į autoelektriką. Automobilių elektrikas, taip pat padės norint prijungti, perjungti ar sujungti elektros prietaisus. Jis atlieka dar ir motociklų diagnozę. Automobilių elektrikas  atlikdamas transporto priemonės elektros įrangos diagnostiką,  ieško problemos židinio ir tuomet jo pareiga tinkamai pašalinti šiuos sutrikimus. Autoelektrikas, tai toks specialistas, kuris sugeba ir gali susitvarkyti su sudėtingiausia elektros įranga, kuri yra įrengta šiuolaikiniuose automobiliuose. Automobilių autoelektrikas yra pasiruošęs skirti daug laiko ir pastangų remontuojant elektroniką tam, kad Jūsų mašina vėl veiktų tobulai.

Automobilių kompiuterinė diagnostika

Autoelektriko vienas iš pagrindinių įrankių – kompiuterinė diagnostika. Jos pagalba specialistas nustato tikslius elektros prietaisų gedimus transporto priemonėje. Automobilio kompiuterinė diagnostika yra toks procesas, kurio metu nuskaitomas gedimo kodas pagrindiniuose mazguose, ištrina šiuos kodus ir juos pataiso. Moderni diagnostikos įranga bei programinė įranga padeda nuskaityti ir aptikti menkiausius variklio, prietaisų skydelių ir kitų valdymo sistemų veikimo pokyčius. Šiuolaikinės kompiuterinės diagnostikos sistemos padeda perrašyti parametrus, tai daroma tam, kad pagerinti automatinio mikroschemų derinimo savybes.

Paprastai, vairuotojai kompiuterinę diagnostiką atlieka tuomet kai prietaisų skydelyje sistema rodo gedimus (šviečiančios piktogramos) arba tuomet kai vairuotojas pats pastebi problemas. Tačiau specialistai rekomenduoja kompiuterinę diagnostiką atlikti bent kartą per metus. Tokiu būdu  užtikrinsite sklandų ir saugų savo automobilio darbą. Kompiuterinė automobilio diagnostika yra veiksmingas ir žinoma modernus būdas atidžiai patikrinti transporto priemonės elektronines sistemas, kad būtų galima aptikti ir užkirsti kelią gedimams. Diagnostikos dėka galima gauti tikrąją informaciją apie esamą valdymo įtaisų, mašinų dalių ir komponentų būklę.

Automobilio elektros instaliacija

Transporto priemonės elektros sistemos paskirtis yra gaminti elektros energiją, kuria galima aprūpinti įrengimus, sistemas ir kitus reikalingus automobilio mazgus. Tai gi, kas sudaro elektrinę sistemą mūsų automobiliuose? Tai yra trys elementai: elektros srovės šaltiniai, elektros srovės vartotojai ir elektros instaliacija, kuriai priklauso jungtys, laidai ir kt.

Akumuliatoriaus baterija ir generatorius yra transporto priemonės elektros srovės šaltiniai. Ši elektra automobilyje naudojama tokioms sistemoms kaip variklio paleidimo, aušinimo, apšvietimo, saugos, maitinimo, apšildymo, variklio valdymo, kondicionavimo, apsaugos, kontrolės ir komforto sistemoms. Tai yra pagrindiniai elektros naudotojai.  Kaip papildomus elektros naudotojus, galima nurodyti tokius elementus: centrinis užraktas, stiklų plovimo variklis, stiklų valytuvai, elektriniai stiklų pakelėjai,  stiklų pašildymo sistema, kėdžių šildymo sistema, navigacija, audio ir video sistemos, elektrinis vairo stiprintuvas, elektrinis sėdynių valdymas ir daug kitų sistemų, kurios yra automobilyje priklausomai nuo transporto priemonės modelio ir naujumo. Vis gi, kuo naujesnė mašina – dažniausiai tuo daugiau įmontuotos elektronikos. Transporto priemonėje yra daug sistemų, jos sujungtos į vieną grandinę ir priklauso viena nuo kitos. Būtent todėl sugedus tam tikram mechanizmui, galima turėti rimtų problemų su visa transpoto priemone. Visa elektros instaliacija mašinoje turi būti tvarkinga bei reguliariai prižiūrima. Kaip ją prižiūrėti, yra keletas patarimų. Pirmiausia visi laidai turi būti savo vietose, taip kaip numatyta pagal gamintoją ir gerai pritvirtinti. Geriausia, kai visa instaliacija, laidai ir jungtys, yra švarūs, be purvo, tepalų ar dulkių nuosėdų. Akumuliatorius privalo būti tinkamai pritvirtintas, o montavimo metu – pilnai įkrautas. Akumuliatoriaus gnybtai ir jungiamieji laidai – švarūs, nepažeisti ir kitaip techniškai tvarkingi, gerai jeigu gnybtai sutepti specialia priemone. Papildomai į transporto priemonę montuojama įranga turi atitikti gamintojo reikalavimus. Esant bet kokiems elektros instaliacijos, elektronikos ar kitiems gedimams susijusiems su elektra būtina kreiptis į specialistą ir labiausiai nerekomenduotina tvarkyti patiems.