Automobilio važiuoklės remontas

Automobilio važiuoklės remontas

Vienas iš svarbiausių automobilio sandaros elementų – važiuoklė. Tai tokia dalis, kuri tiesiogiai nulemia saugumo bei dinamines automobilio charakteristikas. Važiuoklė – tai rėmas, kuriame yra sumontuoti visi mazgai ir įranga. Todėl labai svarbu, kad transporto priemonės važiuoklė užtikrintų rato kontaktą su kelio paviršiumi važiuojant įvairios kokybės keliais. Važinėjant šiuolaikiniuose Lietuvos keliuose yra daug nelygumų ir duobių, todėl nuolatos dėvisi automobilio važiuoklė, ko pasekoje reikia ją dažniau reguliariai patikrinti, o prireikus remontuoti.

Automobilio važiuoklės remontas yra vienas iš aktualiausių dalykų visiems vairuotojams – juk tai vienas iš svarbiausių automobilio elementų. Ji sudaryta iš tokių detalių kaip ratai, spyruoklės, šakės, guoliai, vairo kolonėlės, vairo stiprintuvas, amortizatoriai, padangos, pakaba ir kitų. Kiekviena dalis yra labai svarbi ir vienaip ar kitaip prisideda prie komforto ir transporto priemonės eksploatacijos. Vairuotojai, paprastai, važiuoklės remontu susirūpina, pasibaigus sezonams, pvz., vasaros arba žiemos. Tuomet važiuoklė neretai būna labai susidėvėjusi, dalys kliba, kai kurios vos laikosi. Geriausia tokios situacijos nelaukti ir automobilį nuvaryti į autoservisą patikrinimui, kad sutvirtintų detales, pakeistų susidėvėjusias naujomis.

Profesionaliuose autoservisuose, taip pat ir “Autodomas” automobilių servise, yra kokybiškai atliekami visi važiuoklės remonto darbai. Čia patyrę specialistai patikrina transporto priemonės pakabą, sudaromas sąrašas detalių, kurios nebetinka ekploatacijai, suderinama kada sutvarkyti šiuos trūkumus. Specialistai teikia didelį dėmesį reikiamų detalių paieškai, stengiamasi suderinti su klientu tinkamiausią kokybės ir kainos santykį. Taip pat autoservisuose galite gauti daug naudingų patarimų dėl automobilio eksploatacijos.

Kadangi važiuoklės remontas yra vienas iš svarbiausių darbų kiekvienam automobiliui, meistrai rekomenduoja važiuoklę tikrinti po šiltųjų ir karštųjų metų laikų ir kas pusmetį. Kai važiuoklė prisitaiko prie šaltų oro sąlygų, tai jos kokybė gali sublogėti atėjus šiltesniems orams vasarą ir pavasarį.

Važiuoklės paskirtis – švelninti smūgius, atsirandancius dėl kelio nelygumų. Pagal atsirandančius smūgius nustatomi pagrindiniai reikalavimai važiuoklei:

  1. Važiuoklė turi buti tokia, kad užtikrintų kiek galima sklandesnį važiavimą, tačiau neturi jaustis smūgiai, kartu pakaba turi užtikrinti, kad posūkiuose automobilis per daug nesvirs, stabdant „neknapsės” priekine dalimi ir „nepritūps” greitėjant.
  2. Važiuoklė turi buti tokia, kad jai dirbant, kuo mažiau keistųsi erdvinė rato padėtis (provėža, išvirtimo ir suvedimo kampai) ir šerdeso padėties kampai.

Be to, pakaba turi užtikrinti:

  • Optimalią virpesių slopinimo charakteristiką;
  • Rato išilginių ir skersinių apkrovų perdavimą kėbului ar rėmui.

Transporto priemonių važiuoklė yra skirta:

  • siekiant užtikrinti judėjimą, perkeliant sukimo momentą iš variklio alkūninio veleno į varomus ratus, pakeiskite jo parametrus reikiamame važiavimo diapazone;
  • sumažinti transporto priemonės apkrovą važiuojant nelygiais ir duobėtais keliais;
  • palaikyti nurodytą kryptį arba pakeisti transporto priemonės trajektoriją, taip pat stabdyti ir užfiksuoti transporto priemonės stovėjimo vietą.

važiuoklės remontas automobilių servise Automas, Klaipėda
Važiuoklės gedimai gali būti vieni iš labiausiai varginančių problemų, su kuriomis susiduria meistrai, nes problemos šaltinį iki šiol buvo sudėtinga surasti. Tačiau, gamintojai sukūrė gedimo, vibracijos ir grubumo diagnostikos metodus ir įrangą, kad surastų problemos šaltinį. Todėl šiais laikais aukštos kokybės autoservisuose, automobilio važiuoklės patikrinimas bus atliktas tinkamai. Tačiau, jeigu norite ieškoti gedimo patys. Tai pirmiausia, reikėtų sutepti visas duris, patikrinti pavaras, žarnas, akumuliatorių, bagažinę, kuri skirta atsarginėms padangoms, kėlimo įrangai ir įrankiams ir visa kitą, kas gali judėti automobiliui važiuojant ir dėl kurių gali kilti problemų.

Išmetimo sistemos patikra. Pradėdami tikrinti automobilio dugną, atminkite, kad išmetimo sistemos yra pažeidžiamos dėl keletos priežasčių, todėl išmetimo ir katalizatoriaus elementai yra gera vieta pradėti automobilio važiuoklės gedimų šaltinio paieškas. Išmetamieji vamzdžiai sukelia problemas dėl to, kad jie plečiasi ir liečiasi su kitomis dalimis. Be to, patikrinkite, kad išmetimo pakabos tinkamai veiktų. Taip pat įsitikinkite, kad lanksti jungtis tarp išmetimo angos ir konverterio yra saugi. Galiausiai apipurškite visas gumines dalis aerozolio silikono junginiu. Silikonas padeda šiek tiek sumažinti erzinančius triukšmus.

Stabilizatoriaus įvorės. Važiuoklės gedimai skirstomi į skirtingas kategorijas. Labiausiai pastebimas gedimas, kai ratas atsitrenkia į kelio paviršiaus nelygumus. Laisvosios arba skaldytos išmetimo ir suspensijos dalys dažnai sukelia triukšmą. Galiausiai patikrinkite įprastus variklio tvirtinimo elementus, sukimo momento statramsčius ir kitus guminius traukos įtaisus. Smulkus kontaktas su metalu į metalą gali sukelti didelį triukšmą bei gedimą.

Pakabos šarnyrai. Jeigu važiuojant transporto priemone pasigirsta bildėjimo garsas, tuomet galima tikėtis, kad atsirado problemų, kurios susijusios su pakaba. Viena iš galimų priežasčių, dėl kurių atsiranda toks bildėjimas – pakabos svirčių jungčių nusidėvėjimas. Šarnyriniai sujungimai yra vieni iš svarbiausių važiuoklės elementų, kurie jungia judančias pakabos dalis bei nuo kurių priklauso transporto priemonės stabilumas ir saugumas kelyje.

Guminės pakabos įvorės. Jeigu važiuojant automobiliu jis skleidžia duslų bildėjimo garsą, tuomet galima tikėtis, kad to piežastis yra nusidėvėjusios guminės pakabos įvorės. Su tokiomis galima toliau važinėtis, jos kaip ir atliks savo funkciją, tačiau tokiam defektui įsisenėjus gali pasikeisti ratų geometrija. Dėl šios priežasties automobilis bus sunkiau valdomas, kontroliuojamas ir žinoma suprastės stabilumas kelyje. I dar, tai gali nulemti netolygų padangų dėvėjimąsį. Ilgą laiką nekreipiant dėmesio į šią problemą, gali būti pažeistos ir kitos važiuoklės dalys. Tokiu atveju, be autoserviso paslaugų bus sunku apsieiti, o ir išlaidos gali būti nemenkos. Todėl ir šį kartą geriau neužlaikyti problemos, bet iš karto sutvarkyti. Po žiemos transporto priemonės važiuoklėje atsiradęs triukšmas, ūžesys, barškėjimas, cypimas ar net nemalonus kvapas – signalizuoja apie pirmuosius važiuoklės gedimo simptomus. Vairuotojai turi atkreipti dėmesį į tai ir kuo greičiau nuvaryti automobilį į autoservisą. Tokios uždelstos problemos gali sugadinti ir kitas transporto priemonės detales, pavyzdžiui, tokias kaip vairo traukės antgalį, vairo traukę, šarnyrus ir kitas važiuoklės dalis. Pagrindinė priežastis, kodėl po žiemos atsiranda važiuoklės gedimai, tai šiuo metų laiku ant kelio atsirandančios duobės, ledas bei kiti nelygumai bei ant kelio esančios druskos. Būtent dėl šių priežasčių žymiai greičiau sudyla važiuoklės dalys. Viso to galima išvengti, jeigu į pirmuosius gedimų signalus reaguojama iš karto ir kuo greičiau. Tai svarbu dar ir todėl, kad tvarkinga automobilio važiuoklė garantuoja transporto priemonės stabilumą ir padidima eismo dalyvių saugumą.

Kiekvienas vairuotojas susiduria su įvairiausiais transporto priemonės gedimais, žinoma, tai reikalauja ir išlaidų. Tačiau būtent važiuoklės problemos dažniausiai pasireiškia. Nors važiuoklė nėra sudėtingas mechanizmas, dalys yra aiškiai matomos, nesudėtinga susigaudyti ir pačiam susitvarkyti gal nebūtų problematiška, tačiau geriausia tai patikėti kvalifikuotiems meistrams, kurie atidžiai apžiūrės autmobilį ir kokybiškai jį sutvarkys, o Jūs gerokai sutaupysite savo laiko. Važiuoklė dėvisi greičiau nei kitos automobilio dalys, todėl važiuoklės remontas yra labai svarbus transporto priemonei. Pakaba yra pati svarbiausia važiuoklės dalis. Būtent nuo jos priklauso vairuotojo bei keleivių saugumas. Su ja geriau neeksperimentuoti, o remontą patikėti auservisui, kur bus viskas atlikta kokybiškai ir pagal visus reikalavimus bei gamintojo nustatymus. Tuomet automobilis veiks tinkamai ir neatsiras nesklandumų.