Automobilių kondicionierių pildymas

Automobilių kondicionierių pildymas

Visi vairuotojai žino, kad automobilių gamintojai rekomenduoja kaskart transporto priemonės oro kondicionierių papildyti. Kai kurie žmonės mano, kad tai dar vienas nereikalingas pinigų švaistymas. Tačiau iš tikrųjų šią procedūrą reikia atlikti ir tai būtina. Automobilių oro kondicionavimo sistema yra ne tik maloni, bet ir būtina. Be to, šiais laikais tai nebėra kažkoks brangus automobilių įrangos elementas. Oro kondicionierius reguliuoja oro temperatūrą ir cirkuliaciją automobilio viduje. Teikiant komfortiškas sąlygas vairuoti transporto priemonę, automobilio oro kondicionavimas netiesiogiai veikia taip pat ir vairavimo saugumą. Vairuotojo gerovė labai priklauso nuo to, koks mikroklimatas yra automobilyje. Kai lauke kaitina saulė ar lyja lietus, kai oro drėgmė padidėja, blogėja dėmesys, o dėl šilumos, prarandamas gebėjimas greitai reaguoti į besikeičiančias situacijas kelyje. Šiuo atveju nepamirškite: patogi kelionė yra saugi kelionė. Automobilio oro kondicionierius leidžia vairuotojui ir keleiviams vasarą neperkaisti automobilyje. Tačiau, įjungus kondicionierių geriau neatidaryti langų.

Visai neseniai oro kondicionavimas automobiliuose buvo retenybė. Šiandien vis daugiau ir daugiau automobilių yra su įrengtais oro kondicionieriais. Oro kondicionierius ar klimato kontrolės sistema vis dažniau randama standartinėje įrangoje. Autokondensatoriaus konstrukcija iš esmės nesiskiria nuo įprasto šaldytuvo aušinimo sistemos. Skirtumas yra tas, kad įvairūs oro kondicionavimo sistemos elementai, veikiantys automobiliuose, vairavimo metu yra nuolat kintantys, dėl didelių temperatūros skirtumų ir nelygios kelio aplinka. Tai neigiamai veikia automobilio kondicionieriaus veikimą.

Oro kondicionierius, kaip ir bet kuris kitas prietaisas, laikas nuo laiko turi būti patikrinami ir jei rezultatai nėra labai geri, tai specialistai turėtų sutvarkyti iškilusias problemas. Kai kurie automobilių oro kondicionierių gedimai matomi bei juntami. Pavyzdžiui, oro kondicionieriaus intensyvumo sumažėjimas, ledo ar šalčio atsiradimas ant jungiamųjų elementų. Visi šie punktai parodo, kad oro kondicionierių reikia užpildyti freonu, kurio kiekis yra nepakankamas. Oro kondicionieriaus papildymas yra labai svarbi procedūra, nes tiek freono trūkumas, tiek jo perteklius gali turėti neigiamos įtakos prietaiso veikimui. 

Kaip atliekamas automobilių koncionierių pildymas ir kada reikia pildyti kondicionierių?

Norint suprasti, kaip užpildyti oro kondicionierių, pirmiausia reikia suprasti jo veikimo principą ir nustatyti ar reikia jį papildyti, ar galima tai padaryti vėliau. Kaip žinoma, oro kondicionierius yra prietaisas, kuris aušina orą automobilyje. Kai kurie supainioja jį su klimato kontrole. Antrasis variantas tai prietaisas, kuris palaiko nustatytą temperatūrą (nepriklausomai nuo to, ko reikia – orą aušinti arba šildyti).

Kaip parodė praktika, oro kondicionavimo papildymo metu, prieš tai turėtų būti atlikta dar viena svarbi procedūra, kurios metu būtų kruopščiai patikrinta visa sistema, kad nebūtų pažeistas jos sandarumas. Jei kokie nors ženklai rodo gedimą kondicionavimo sistemoje, jie turi būti skubiai pašalinti. Pagrindinė oro kondicionieriaus užpildymo esmė yra cheminės medžiagos atkūrimas, per kurią šiluma juda iš mechanizmo bloko į išorę. Šaltnešis yra saugus aplinkai ir žmonių sveikatai, tačiau nepaisant to, savo jėgomis nerekomenduojama papildyti kondicionierių. Šiuolaikiniai gamintojai, kurie užsiima klimato technologijų kūrimu ir gamyba, ypatingą dėmesį skiria freonui. Pavyzdžiui, seni oro kondicionierių modeliai veikė vieno tipo šaltnešio sąskaita, o šiandien šiems tikslams naudojama visiškai kitokia rūšis. Pastarosios yra efektyvesnės, o pati technologija yra ekonomiškesnė.

automobilių kondicienierių pildymo paslaugos automobilių servise Automas, Klaipėda

Prieš pildant kondicionierių būtina patikrinti objektą, ir šiuo tikslu yra speciali paslauga – oro kondicionierių diagnostika. Diagnostikos proceso metu ekspertai nustato, koks yra freono nuotėkis konkrečiu atveju, kad šaltnešis būtų užpildytas reikiamu kiekiu. Šiame etape svarbu suprasti, kad net aukščiausios kokybės ir profesionaliai įrengtas oro kondicionierius kasmet praranda apie 7% freono. Tai yra dėl natūralios difuzijos, netikslumų dujotiekyje, jungiančio blokus ir t. t. Jei degalų papildymas nevykdomas laiku, aušinimo įranga nebeveikia ir netgi gali sugesti. Paaiškinimas yra paprastas: mažas freono kiekis yra kompresoriaus perkaitimo priežastis, o jo temperatūros padidėjimas ateityje gali sukelti gedimų. Automobilių oro kondicionierių užpildymo procesas vyksta taip:

  • Pirma, sistema ištraukia seną šaltnešį. Reikia pažvelgti į nutekamuosius vamzdžius. Tai daroma, jei freono nuotėkis viršija 15%.
  • Antra, sistema sukuria vakuumą, kuris yra būtinas norint patikrinti, ar nėra nuotėkio. Iš sistemos pašalinamas oras, drėgmė ir įvairios priemaišos. Jei nėra randama nuotėkio, būtina pašalinti drėgmės perteklių iš oro kondicionavimo vamzdžių. Tai galima padaryti naudojant vakuuminį siurblį, kuris pašalina drėgmę.
  • Trečia, oro kondicionavimo sistemoje automatiškai pridedami reikiami priedai, taip pat speciali alyva, kuri vartojimo metu dingsta, pvz., freonai. Freonas pumpuojamas į sistemą. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turite išmatuoti reikalingą skysčio kiekį. Tai geriausia padaryti naudojant kolbą, iš kurios išpilamos dujos. Sistemoje tai atlikti yra keletas būdų: specializuotas prietaisas, naudojant kompresoriaus pagalbą arba specialiu injektoriumi. Freonų lygį visada galima stebėti naudojant specialų langą.

Atsižvelgiant į tai, kad savarankiškai kondicionierių papildyti yra sudėtinga ir reikalauja daug specializuotų prietaisų, todėl geriausia tai daryti su specialistų pagalba, ypač jei neturima įgūdžių dirbti su tokiomis sistemomis. Kondicionieriaus užpildymo metu reikia naudoti alyvos ir freono kiekį, tokį kokį rekomenduoja naudoti gamintojas. Taip pat vienas iš oro kondicionieriaus priežiūros etapų yra antibakterinis valymas, kurį pageidautina atlikti reguliariai.

Atsižvelgiant į tam tikrus veiksnius, laikui bėgant keičiasi kondicionierių sistemos sandariklių savybės ir prasideda natūralus freonų nutekėjimas (išgarinimas):

  • agresyvioje aplinkoje, kai iš variklio veikia techniniai skysčiai,
  • nuolat keičiasi temperatūra,
  • veikia nuolatinėmis vibracijos sąlygomis.

Automobilių oro kondicionieriaus papildymui nėra taikomi griežti reikalavimai, kada tai daroma, tačiau gamintojai ir ekspertai rekomenduoja papildymo dažnumą, net ir be matomų gedimų. Taigi, naujam automobiliui kondicionierių papildyti rekomenduojama 1 kartą per 2-3 metus, automobiliui nuo 6 iki 10 metų, kartą arba net du kartus per metus.

Kodėl tai reikalinga

Kad automobilio oro kondicionierius veiktų tinkamai, reikia ne tik teisingai jį naudoti, bet ir laiku atlikti diagnostiką ir papildymą. Neteisingas oro kondicionieriaus veikimas lemia tai, kad transporto priemonės salonas pradeda šilti, atsiranda nemalonus kvapas ir padidėja degalų sąnaudos.

Dažniausi oro kondicionieriaus gedimai:

  • Natūralus sandarinimo elementų savybių praradimas arba jų mechaninė žala;
  • Kondensatoriaus (radiatoriaus) ir vamzdynų korozija. Atsižvelgiant į nuolatinį neigiamų išorinių veiksnių poveikį, metaliniai elementai suskaidomi, dėl ko atsiranda šaltnešio nuotėkis. Dėl sisteminės korozijos aplinkos poveikio metalinėms detalėms, atsiranda jų gedimas;
  • Guminės dalys (žarnos, tarpinės), nuo pastovaus temperatūros kritimo variklio skyriuje, palaipsniui sutrūkinėja, dėl ko mašina susiduria su oro kondicionavimo sistemos slėgiu. Be to, alyvos plombos praranda elastingumą.

Štai kodėl automobilio oro kondicionieriaus degalų pildymas prasideda nuo išsamios visos sistemos diagnostikos. Tik nereikia eksperimentuoti su pigia įranga. Specializuotame autoservise, kuriame įrengta automobilių oro kondicionierių papildymo įranga, specialistai profesionaliai atlieka diagnostiką ir papildo freonu. Automobilių kondicionierių papildymo įranga naudojama tik specializuotose autservisuose. Jei reikia, specialistai galės pakeisti ar pataisyti tuos sistemos elementus, kurie jau yra sugedę. Bet namuose papildyti kondicionierių ne tik, kad praktiškai neįmanoma, bet ir nepatariama.