Kompiuterinė automobilio ir variklio diagnostika

Kompiuterinė automobilio ir variklio diagnostika

Moderni kompiuterinė diagnostikos įranga bei programinė įranga leidžia specialistams įvertinti svarbius variklio parametrus, prietaisų skydelio ir kitų valdymo sistemų veikimo pokyčius ir tuomet juos palyginti su tais duomenimis, kurie laikomi normomis. Šiuolaikinės kompiuterinės diagnostikos sistemos padeda perrašyti parametrus, tai daroma tam, kad pagerinti automatinio mikroschemų derinimo savybes.

Paprastai, vairuotojai kompiuterinę diagnostiką atlieka tuomet, kai prietaisų skydelyje sistema rodo gedimus (šviečiančios piktogramos) arba tuomet, kai vairuotojas pats pastebi problemas. Tačiau specialistai rekomenduoja kompiuterinę diagnostiką atlikti bent kartą per metus. Tokiu būdu užtikrinsite sklandų ir saugų savo automobilio darbą. Kompiuterinė automobilio diagnostika yra veiksmingas ir žinoma modernus būdas atidžiai patikrinti transporto priemonės elektronines sistemas, kad būtų galima aptikti ir užkirsti kelią gedimams. Diagnostikos dėka galima gauti tikrąją informaciją apie esamą valdymo įtaisų, mašinos dalių ir komponentų būklę. Pagrindinis automobilių elektronikos remontas – pirmiausia atliekama kompiuterinė diagnostika ir tik tada tvarkomi elektromechaniniai ir elektriniai įrenginiai.

Kas yra autodiagnostika

Automobilio kompiuterinė diagnostika yra toks procesas, kurio metu nuskaitomas gedimo kodas pagrindiniuose mazguose. Autodiagnostika yra modernus būdas patikrinti tuos elementus ir komponentus, kurie sąveikauja su variklio valdymo moduliu. Be to, atsiradę gedimai viename mazge arba mechanizme gali turėti įtakos kitos veikimui, kuris taip pat dažnai nustatomas diagnostikos metu, taip pat leidžia tiksliau lokalizuoti kilusį gedimą. Automobilio kompiuterinė diagnostika yra diagnostinė ir prevencinė priemonė, leidžianti įvertinti transporto priemonės būklę, laiku pastebėti tam tikrų elementų gedimą ar sugadinimą. Todėl reguliarus patikrinimas gali sutaupyti variklį ir kitus elementus nuo tolesnių rimtų gedimų, kurie turi progresavimo savybę, pradiniame etape likti nepastebėti. Kitaip tariant, svarbu nustatyti paslėptus ir nedidelius defektus, kol jie neatneša daugiau brangių ir sudėtingų remonto darbų. Diagnostiką atlieka didžiausi automobilių priežiūros centrai – automobilių servisai, jie atidžiai ištiria automobilio mechaninę įrangą, automatinę elektros grandinę ir variklio veikimą. Kompiuterinė diagnostika gali būti suskirstyta į keletą tipų, pagal operaciją:

  • Kompiuterinė variklio diagnostika. Ji atliekama, kai pastebima, kad ilgą laiką šildant variklį, padidėja degalų sąnaudos, variklis dirba nestabiliai arba blogai užsidega, prarandama galia, yra pašalinių trukdžių. Diagnostikos metu patikrinamas maitinimas, injekcijos sistema, matuojamas suspaudimas.
  • Pakabos diagnostika. Reikalinga norint nustatyti netolygų gumos nusidėvėjimą, nusileidimą/ įtrūkimą aštrių posūkių metu arba važiuojant pastoviu greičiu, netolygiu keliu. Be to, jeigu staigių posūkių metu užfiksuojamas galinės arba priekinės ašies gedimas, ABS įsijungs anksti.
  • Automatinės transmisijos kompiuterinė diagnostika. Turėtų būti atliekama, jei viena iš pavarų neįsijungia, kai keičiama, pastebimai kyla triukšmas, triukšmas ar slydimas, padidėja degalų sąnaudos, pastebimas alyvos nutekėjimas. Diagnostikos metu skaitomos automatinio pavarų valdymo bloko klaidų kodai, įvertinamas skysčio temperatūros daviklio bei automatinės pavarų dėžės selektoriaus padėtis.

Kaip veikia autodiagnostika

autodiagnostika Klaipėdoje, Automas

Kompiuterinės automobilių diagnostikos metu yra prisijungiama prie elektrinių valdymo blokų. Tuo metu matoma, kaip veikia visa elektroninė valdymo sistema. Diagnostikos pagalba nustatoma elektromechaninių ir elektrinių transporto priemonės dalių darbo būklė. Diagnostika padeda atpažinti pažeistus kontaktus, užterštas arba oksiduotas jungtis elektros instaliacijos srityje. Gedimus, kurie pasireiškia sutrikus elektronikos komponentams – maitinimo, saugos, komforto ir kt. galima aptikti kompiuterinės diagnostikos metu. Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugiafunkcinis valdiklis, todėl remontą turėtų atlikti autoelektrikas-diagnostikas. Kompiuterinės diagnostikos patikrinimas atliekamas etapais, po kurio pateikiama santraukos, klaidų ataskaita. Šios klaidos yra iššifruojamos, po to pakeičiamos arba ištaisomos tam tikros dalys ir kiti struktūriniai elementai. Tai gi, elektroninių sistemų įvedimas į transporto priemonės įrenginį leidžia dinamiškai stebėti operacines ir įrašymo klaidas kompiuterio atmintyje, jei jos atsiranda. Šios klaidos saugomos elektroninių modulių atmintyje kodų pavidalu. Jei kompiuteris aptinka klaidą, prietaiso skydelio „patikrinimas“ gali užsidegti, nurodant gedimą. Kompiuterinė diagnostika labai palengvina trikdžių šalinimo procesą ir taupo laiką. Įrenginio kompiuterinė diagnostika leidžia gauti svarbios informacijos apie mechanizmus, elektroninių sistemų jutiklius ir valdymo blokus. Jei ne, galima išsamiai įvertinti variklio ir kitų automobilio elementų techninę būklę. Kai kurie mano, kad prijungtas diagnostikos prietaisas nurodo ne tik klaidas automobilio sistemoje, bet ir nurodo gedimo priežastį, tačiau tai toli gražu nėra. Kompiuterinė diagnostika randa sutrikimo pasekmę, tačiau priežastį gali nustatyti ir pašalinti tik šios srities ekspertas.

kompiuterinė automobilio variklio diagnostika Klaipėdoje, Automas

Variklio autodiagnostika

Šiuolaikinis automobilis yra ypatingai sudėtingas įrenginys, kurio stabilų darbą užtikrina patikimai funkcionuojantys mechanizmai ir sistemos. Automobilių gamintojai deda daug pastangų, kad jų automobilių elektroninių sistemų eksploatacija būtų patikima ir nepriekaištinga. Variklio diagnostika atliekama naudojant pažangius prietaisus ir techninę įrangą. Transporto priemonės variklio diagnostikos metu yra patikrinama elektroninė valdymo sistema, laiko mechanizmas, elektros energija, uždegimo sistema, aušinimo sistema ir t. t. Variklio kompiuterinė audiagnostika padeda nustatyti problemines vietas, surasti esamus gedimus ir, žinoma, būsimų gedimų priežastis. Nustačius gedimus specialistai pasiūlo geriausius rastų problemų remonto būdus.

Nepriklausomai nuo to, koks patikimas automobilis, bet kurioje transporto priemonėje gali atsirasti kokie nors sistemos gedimai. Tuomet reikia kreiptis į šios srities specialistus. Norint suprasti, kur atlikti variklio kompiuterinę diagnostiką ir kaip tinkamai atlikti šią užduotį, galite naudoti vieną iš galimų metodų:

  • kreipkitės į specializuotus centrus – automobilių servisą, kuriuose yra visa reikalinga įranga patikrinimams atlikti. Šiuo atveju automobilį turite pristatyti į aptarnavimo centrą ir susimokėti už paslaugą. Vienas iš privalumų yra tas, kad daugelyje didelių servisų dirba specialistai, turintys didelę patirtį ir paprastai yra galimybė pašalinti gedimą bei atlikti reikiamus remontus vietoje. Trūkumai apima variklio kompiuterinės diagnostikos išlaidas, kurios gali būti nemažos;
  • patikrinkite savo automobilį patys. Tokiu atveju galima įsigyti kompiuterinės diagnostikos įrangą ir ja naudotis pačiam. Tačiau jeigu nesate šios srities specialistas, gali būti sunku teisingai nustatyti gedimus ir juos pataisyti.

Galima pastebėti, kad retas defektas pasirodo iškart transporto priemonėje. Dažniausiai pradiniai požymiai pajaučiami eksploatacijos metu. Jeigu nebus laiku pastebėta ir nustatyta problema, galima turėti neplanuotų ir gana didelių išlaidų. Iš anksto pastebėti gedimai apsaugo automobilio elektroninę sistemą bei mechanizmus nuo gedimų. Variklio diagnostika – atsakinga ir sudėtinga paslauga, reikalaujanti aukštos automechaniko kvalifikacijos ir šiuolaikinės diagnostinės įrangos.

Tampa aišku, kad modernus, šiuolaikinis automobilis turi daug posistemių, kurios yra tarpusavyje sujungtos ir sudaro vieną elektroninę sistemą. Ši sistema ne tik kontroliuoja, bet ir kontroliuoja mazgų, mechanizmų ir agregatų veikimo teisingumą, atsižvelgiant į daugybę parametrų. Nurodyta diagnozė gali būti optimaliai atliekama pas autoelektriką, taip pat bet kokių variklio ar kitų sistemų (pvz., vairo, stabdžių sistemos) veikimo ar nukrypimų, prietaisų skydelio avarinių lempučių apšvietimo ir pan. būklė. Be to, kompiuterinė diagnostika turi būti atliekama tuo atveju, jei planuojama įsigyti naudotą transporto priemonę. Priešingu atveju gali tekti planuoti brangų remontą, dėl nepastebėtų problemų.

Taigi, kompiuterinė automobilio diagnostika nustato gedimo vietą ir priežastį, tačiau su ja tikrai negalima atlikti remonto darbų, tai turi padaryti patyręs autoserviso specialistas – automobilių elektrikas.